Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
107 postów 957 komentarzy

"Nowa Polska"

Analityk - System III RP usiłował mnie zniszczyć zawodowo, publicznie, a na końcu prywatnie. Oparty na kłamstwie, nienawiści oraz promujący zło, wymaga gruntownej przebudowy. Jak tego dokonać?

Moje komentarze

 • @Jan Paweł 22:01:26
  ...... a ze ściany w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, która znajduje się nad Kaplicą Matki Bożej, tabliczka z napisem - dr Jan Kulczyk?
  Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów
 • @detektywmjarzynski 08:57:28
  Udzieliłem poparcia Andrzejowi Szubertowi. Zgłosiłem również udział Ruchu Społecznego "NOWA POLSKA" w jego postępowaniu sądowym. Pozdrawiam. Andrzej Dziąba.
  Poseł J.Sanocki udzielił poręczenia Mateuszowi Piskorskiemu
 • @Analityk 19:36:11
  Oczywiście w tytule komentarza powinno być: "Również o dr Mateuszu Piskorskim". Przeraszam za błąd.
  Poseł J.Sanocki udzielił poręczenia Mateuszowi Piskorskiemu
 • "Poparcie dla Zygmunta Miernika"
  W 2016 i 2017 r. Janusz Sanocki udzielił poparcia Zygmuntowi Miernikowi, o którym napisałem wczoraj na tym portalu:

  http://nowapolska.neon24.pl/post/142668,who-is-zygmunt-miernik

  Oby poparcie udzielone dr Mateuszowi Piskorskiemu przez Janusza Sanockiego nie było tej samej kategorii.

  Andrzej Dziąba.
  Poseł J.Sanocki udzielił poręczenia Mateuszowi Piskorskiemu
 • "Who is Zygmunt Miernik"
  http://nowapolska.neon24.pl/post/142668,who-is-zygmunt-miernik
  Poseł J.Sanocki udzielił poręczenia Mateuszowi Piskorskiemu
 • Również o Mateuszu Morawieckim
  Minister Sprawiedliwości
  Prokurator Generalny
  Zbigniew Ziobro


  Uprzejmie proszę o zainteresowanie, przeanalizowanie oraz podjęcie odpowiednich decyzji w związku ze szczególną ochroną, jaką zapewnili Zygmuntowi Miernikowi funkcjonariusze prokuratury w różnych miejscach w Polsce w następujących sprawach:

  1. PR 1 Ds 1043.2017 Prokuratury Rejonowej w Będzinie;
  2. PR 1 Ds 1517.2017 Prokuratury Rejonowej w Będzinie;
  3. PR Ds 457.2017 Prokuratury Rejonowej Lipsku;
  4. PR Ds 318.2017 Prokuratury Rejonowej w Tucholi;
  5. PR 4 Ds 1006.2017 Prokuratury Rejonowej Warszawa - Śródmieście Północ w Warszawie;
  6. PR 2 Ds 3058.2017 Prokuratury Rejonowej Gdańsk - Śródmieście w Gdańsku.

  1. 26 maja 2017 r. Zygmunt Miernik napadł na mnie w swoim mieszkaniu w obecności Wiesława Krzewskiego, który przyjechał ze mną rano do Będzina w charakterze męża zaufania w sprawie VI K 145/09 Sądu Rejonowego w Radomsku, IV Ka 389/10 w Piotrkowie Trybunalskim w związku z postępowaniem wykonawczym VIII W pkz 505/16 Sądu Rejonowego w Będzinie. Nie mogąc się do mnie dobrać, gdyż Wiesław Krzewski mnie ochraniał, Zygmunt Miernik używał wobec mnie obelżywych słów, a następnie opluł. Byłem poszukiwany przez Policję w związku z w/w postępowaniem Sądu Rejonowego w Będzinie, dlatego nie mogłem wezwać jej w związku ze skandalicznym zachowaniem Zygmunta Miernika. Za godzinę czekało mnie postępowanie w tej sprawie. Zygmunt Miernik co prawda też był moim mężem zaufania w tej sprawie, ale nic nie robił, pozorował działania, a nawet szkodził. Niezwłocznie po tym zdarzeniu złożyłem stosowne doniesienie, wskazałem na istotne dowody oraz podałem świadków, którzy mogliby potwierdzić podane przeze mnie okoliczności. Prokuratura Rejonowa w Będzinie w postanowieniu z 6 października 2017 r. umorzyła dochodzenie, myląc się w terminie zdarzenia, dodając Ryszarda Śmiecha jako poszkodowanego, co nie miało miejsca, wskazując na telefoniczne znieważenie mnie przez Zygmunta Miernika, co nie było najistotniejsze i nie przesłuchała świadka Wiesława Krzewskiego, który mógłby potwierdzić to, co się wydarzyło, nie dając prokurator Beacie Grochowina powodu do stwierdzenia, że "wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego ...... itd. ". Postępowanie 1 Ds 1043.2017 nie zostało przeprowadzone w sposób należyty. Złożyłem w tej sprawie zażalenie. Sąd Rejonowy w Będzinie w sprawie II Kp 440/17 go nie uwzględnił. Zażądałem przesłania mi postanowienia wraz z uzasadnieniem. Od jego treści uzależnię dalsze działania przeciwko Sądowi Rejonowemu w Będzinie, który wobec Zygmunta Miernika również zachowuje się w sposób agenturalny. Żądam wznowienia postępowania prokuratorskiego przeciwko chuliganowi Zygmuntowi Miernikowi.

  2. Prokuratura Rejonowa w Będzinie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie PR 1 Ds 1517.2017 dotyczącej zorganizowania fikcyjnego stażu przez Zygmunta Miernika dla Stanisława Purchały za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie. Tego rodzaju proceder Zygmunt Miernik uprawiał od lat, używając do tego celu atrapy w postaci Obywatelskiego Ruchu Obrony Bezrobotnych. W tym samym czasie, kiedy wyłudzał pieniądze na klasycznego "słupa" Stanisława Purchałę, robił to również na bezrobotnego socjologa z Sosnowca za pośrednictwem tamtejszego PUP. Otrzymałem jedynie zawiadomienie o odmowie wszczęcia postępowania bez uzasadnienia, gdyż w sprawie nie występowałem jako poszkodowany. Proszę o zainteresowanie procederem uprawianym przez Zygmunta Miernika z udziałem pracowników PUP w Będzinie i prawdopodobnie też innych urzędów.

  3. Podczas rozmowy telefonicznej w kwietniu lub maju 2017 r. Zygmunt Mierniki zarzucił mi, że mieszkając jeszcze u niego, skopiowałem wyciąg bankowy z konta jego brata Stanisława, którym de facto on zarządza oraz sfilmowałem jego spotkanie z prostytutką. Stwierdził, że informacje te uzyskał od Danuty Jasik. Potwierdziłem, że skopiowałem wyciąg bankowy, ale nie filmowałem jego spotkania z prostytutką. Byłem wtedy w mieszkaniu, kiedy ją przywiózł, ale wyszedłem zanim cokolwiek się zaczęło dziać pomiędzy nim a prostytutką. Złożyłem w tej sprawie doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Lipsku, gdzie mieszka informatorka Zygmunta Miernika Danuta Jasik. 31 lipca 2017 r. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Lipsku Anna Czarnecka - Siczek odmówiła w wszczęcia dochodzenia. Złożyłem w tej sprawie zażalenie.

  4. 3 marca 2017 r., kiedy przyjechałem do mieszkania Zygmunta Miernika, w obecności Elżbiety Banaś spotkał mnie z jego strony niecenzuralny zarzut, "że mam u niego przej.....". Zapytałem o co mu chodzi? Może o to, że udostępniłem link do artykułu na WP, w którym jakaś kobieta pomagająca w zbiórce pieniędzy, kiedy przebywał w więzieniu, zarzuciła mu, że nie wywiązał się z przekazania ich części na jej leczenie? W odpowiedzi Zygmunt Miernik stwierdził, że nawet tego nie powinienem zrobić. Potem zarzucił mi, że rozesłałem informacje do różnych osób, że jest oszustem. Zażądałem dowodów i konfrontacji z tymi osobami. Nie uzyskałem odpowiedzi. Dopiero w czerwcu 2017 r. podczas spotkania w mieszkaniu Zygmunta Miernika w obecności Ryszarda Śmiecha i Adama Słomki, kiedy przyjechałem odebrać moje rzeczy po wielokrotnych żądaniach z mojej strony i Ryszarda Śmiecha, Zygmunt Miernik nawiązał do naszej rozmowy z 3 marca 2017 r. i stwierdził, że wysłałem sms-a do naszego wspólnego znajomego Andrzeja Ikerta, nazywając go oszustem. Zarówno Zygmunt Miernik i Adam Słomka próbowali albo udawali, że próbują skontaktować się z Andrzejem Ikertem, aby to potwierdził, ale im się to nie udało. Zasadniczym celem mojej wizyty w mieszkaniu Zygmunta Miernika było odebranie mojej własności, co on uniemożliwiał. Bezprawnie zmienił zamki do pokoju, który od niego wynajmowałem na podstawie zawartej umowy. Żeby odebrać moje rzeczy, musiałem zapłacić Zygmuntowi Miernikowi 800 zł haraczu. Później stwierdziłem, że Zygmunt Miernik ukradł mi kilka rzeczy. Po spotkaniu u Zygmunta Miernika zadzwoniłem do Andrzeja Ikerta, aby skonfrontować zarzut Zygmunta Miernika z jego wersją. Okazało się, że wysłałem do Andrzeja Ikerta wiadomość sms-em stwierdzając, że "Z Zygmunta Miernika jest więzień polityczny jak z koziej dupy trąba". Złożyłem w związku z tym doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Tucholi. 17 lipca 2017 r. prokurator Prokuratury Rejonowej w Tucholi Marcin Przytarski odmówił wszczęcia śledztwa. Złożyłem zażalenie do Sądu Rejonowego w Tucholi za pośrednictwem Prokuratury Rejonowej w Tucholi, które zostało rozpatrzone nie przez Sąd Rejonowy w Tucholi lecz Prokuraturę Okręgową w Bydgoszczy. To niezgodne z prawem.

  5. Zanim doszło do skonfliktowania mnie z Zygmuntem Miernikiem, Andrzej Ikert informował mnie o nieprawidłowościach finansowych w związku z funkcjonowaniem tzw. Miasteczka pod Sądem Najwyższym. Andrzej Ikert twierdził, że Adam Słomka wspólnie z Maciejem Lisowskim z Fundacji "Lex Nostra" prowadzą niejasne interesy. Proponował mi nawet spotkanie z osobą, która posiadała w tej sprawie istotne informacje. Nie skorzystałem wtedy z tych możliwości. Mieszkałem jeszcze u Zygmunta Miernika i było to dla mnie niewygodne. Dopiero po tym, kiedy Zygmunt Miernik zarzucił mi nieprawdę, utrudniał odbiór moich rzeczy, postanowiłem złożyć w tej sprawie doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Tucholi, która skierowała je do Prokuratury Rejonowej Warszawa - Śródmieście, a ta do Warszawy - Śródmieście Północ w Warszawie. Z datą 4 października 2017 r. otrzymałem pismo informujące mnie, że w sprawie wszczęto postępowanie 4 Ds 1006.2017 i bez przesłuchania jako składającego doniesienie 30 listopada 2017 r. skierowano do mnie zawiadomienie o umorzeniu dochodzenia wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu, podobno zgodnie z art. 17 ar. 1 kpk.

  6. W sierpniu 2017 r. zadzwonił do mnie Sławomir Ziembiński z Gdańska informując, że Zygmunt Miernik zarzucił mi kradzież 200 pelerynek plastikowych i sprzedaż ich Danucie Jasik za kwotę 200 zł. Mam potwierdzenie tej informacji przekazane przez Sławomira Ziembińskiego sms-em. Złożyłem w tej sprawie doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdyż nie znałem dokładnego adresu zamieszkania Sławomira Ziembińskiego. Postępowanie PR 2 Ds 3058.2017 wszczęła Prokuratura Rejonowa Gdańsk - Śródmieście w Gdańsku. Złożyłem zeznanie w ramach pomocy prawnej za pośrednictwem Prokuratury Rejonowej w Łomży. Prokuratura Rejonowa Gdańsk - Śródmieście w Gdańsku 22 grudnia 2017 r. wydała postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia, uzasadniając je tym, że brak jest interesu społecznego w ściganiu czynu prywatnoskargowego z urzędu.

  Zygmunt Miernik "zasłynął" rzucając tortem w sędzię, orzekającą w sprawie Czesława Kiszczaka. Za to ewidentne naruszenie nietykalności cielesnej został skazany w pierwszej instancji na symboliczną karę dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Prowokując sąd drugiej instancji w trakcie apelacji, podniesiono mu karę do dziesięciu miesięcy pozbawienia wolności. Ktoś inny na miejscu Zygmunta Miernika zostałby skazany na zdecydowanie surowszą karę. Zygmunt Miernik potulnie stawił się w Zakładzie Karnym w Wojkowicach w celu odbycia zasądzonej kary. Gdyby czuł się niewinny i niesprawiedliwie skazany, walczyłby o uniewinnienie i uniknięcie wykonania kary. Ale od początku nie o to chodziło. Sprawa została wyreżyserowana, aby uzyskać efekty medialne i finansowe. W trakcie pobytu Zygmunta Miernika w więzieniu jego znajomi z Adamem Słomką na czele zainicjowali powstanie tzw. Miasteczka pod Sądem Najwyższym, aby używając jego Zygmunta Miernika wizerunku i faktu pobytu w więzieniu, uzyskać rozgłos i zebrać pieniądze. Wg mojego znajomego z Częstochowy Wiesława Normana zorganizowanie Miasteczka pod Sądem Najwyższym było jego pomysłem, który miał zjednoczyć prawdziwych weteranów walki z komunizmem, autentycznych kombatantów, nierzadko pozostawionych własnemu losowi, opuszczonych i nie mających podstawowych środków do życia. Jednakże przejęcie inicjatywy przez Adama Słomkę i niejasny sposób prowadzenia Miasteczka spowodowały, że idea zaproponowana przez Wiesława Normana została wypaczona, a on sam z powodu choroby nowotworowej z udziału w tej inicjatywie się wyłączył. Wskazywał jednak na nadużycia finansowe w funkcjonowaniu tego przedsięwzięcia. Te zarzuty potwierdził potem wielokrotnie wymieniony już przeze mnie Andrzej Ikert. Zygmunt Miernik w ciągu ponad pięciu miesięcy spędzonych w więzieniu co najmniej jeden miesiąc był poza zakładem karnym, uczestnicząc w różnych spotkaniach i wyjazdach. Czy więzień polityczny, prawdziwy opozycjonista, Polak, patriota mógłby liczyć na taki luksus? W sierpniu 2017 r. jako Prezes Ruchu Społecznego "NOWA POLSKA" wystąpiłem do Zakładu Karnego w Sieradzu o przepustkę dla odbywającego tam karę pozbawienia wolności Sławomira Dula, aby mógł wziąć udział w uroczystościach 10 września 2017 r. w Wiźnie i na Górze Strękowej z okazji kolejnej rocznicy bohaterskiej obrony polskich żołnierzy we wrześniu 1939 r. Niestety mi odmówiono. Podczas wypoczynku Zygmunta Miernika w sanatorium w Wojkowicach, wpływały pieniądze na adres więzienia, jego konto więzienne, na podane przez niego konto w BZ WBK, zbierano pieniądze pod Sądem Najwyższym, wpływały pieniądze na konto Fundacji "Lex Nostra" itd. Zdobyłem dowód, że na konto brata Zygmunta Miernika Stanisława Miernika, którym Zygmunt Miernik de facto zarządza, wpłynęła 1 lutego 2017 r. kwota 43.329 zł wsparcia charytatywnego od Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie. W tym samym miesiącu Zygmunt Miernik otrzymał kwotę 681,37 zł pomocy społecznej z MOPS w Będzinie. Zygmunt Miernik jako klasyczna matrioszka był traktowany jak małpa w klatce, wypuszczana co jakiś czas, aby mogła się poruszać, pobawić i zabawić niezbyt wymagających odbiorców, opowiadając brednie w mediach o swoim patriotyźmie, poświęceniu, katolicyzmie, AK - owskiej przeszłości jego ojca itd. Prezentując się np. w pasiaku bardziej przypominał kata niż ofiarę. Zapytany przeze mnie znajomy spod Piotrkowa Trybunalskiego, czy więźniowie z Oświęcimia byli grubi, odpowiedział? Kapo. Zygmunt Miernik jest pochodzenia żydowskiego i nie robię mu z tego powodu zarzutu. Jest ateistą. To jego prawo. Jest klasycznym faryzeuszem. I tutaj zaczyna się jego problem. Gdyby swoją obłudę i hipokryzję realizował w ramach życia osobistego, to nie miałbym do niego pretensji. Mógłbym co najwyżej zwrócić mu po przyjacielsku uwagę, że kroczy niewłaściwą drogą. Ale on mógłby sobie tego nie życzyć, nie chcieć skorzystać z moich rad i żyć wg własnego uznania. Ma do tego prawo. Ale kreowanie jego fałszywego wizerunku opartego o kłamstwo, oszustwo, złodziejstwo i zdradę polskich interesów jako prawidłowego wzorca społecznego, nie może być akceptowane nie tylko przez mnie. Dlatego postanowiłem temu zaprotestować w ramach rewizji nie tylko relacji polsko - żydowskich.

  Adam Słomka, Zygmunt Miernik oraz ich kompani traktują Polskę jak "dojną krowę", a nie Ojczyznę. Ich wspólna znajoma z Dąbrowy Górniczej Nina Radomska określiła ich oraz siebie, że są ideowcami. Ideą tego środowiska jest tylko interes. Ideowcem jest dr Mateusz Piskorski, który już drugi rok przebywa w areszcie tymczasowym. To jest prawdziwy więzień polityczny. Proszę go uwolnić.

  Proszę Pana Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego o spowodowanie, aby zajęto się poruszanymi przeze mnie sprawami z szacunkiem dla prawa i sprawiedliwości.


  Z poważaniem. Andrzej Dziąba.
  Poseł J.Sanocki udzielił poręczenia Mateuszowi Piskorskiemu
 • "Talmudyczny system"
  Panie Bogdanie! Potwierdza się to, co Pan mi powiedział podczas naszego pierwszego spotkania, że trzeba zmienić talmudyczny system na przyjazny obywatelom. Pisanie to elementów tego systemu nic nie da. Pozdrawiam.
  Podwójna moralność PiS
 • Panie Józefie!
  Pelna akceptacja z mojej strony i determinacja, aby z tym k........ skonczyć. Pozdrawiam.
  Żydowska gra resetem długu
 • "Rozwiązac wszystko"
  Trzeba rozwiązać nie tylko sądy, prokuratury, ale całe to żydopaństwo.
  Rozporządzenie
 • Poparcie dla Pana
  Bardzo trzeźwa ocena Panie Bogdanie.
  Obrońcy szamba sądowego
 • Brawo!
  Bardzo odważny i wartościowy artykuł.
  Żydowscy bankierzy świata – tajny syndykat zbrodni
 • Analiza, diagnoza, synteza ....
  Bardzo rzetelna i gruntowna analiza sytuacji historycznej i bieżącej. Czy Pana pogląd jest zbieżny ze stanowiskiem WPS/KPS? Potrzebna jest jeszcze diagnoza oraz synteza prowadzące do rozwiązania.
  Na dzień 11 listopada
 • @laurentp 00:44:02
  Z tego, co mi wiadomo jakiś prawnik reprezentował Mateusza Piskorskiego.
  Nie o taką Polskę walczyliśmy!
 • @ireneusz 18:57:39
  Rzeczywistość jest bardziej złożona. Bez wątpienia brakuje elit.
  Nie o taką Polskę walczyliśmy!
 • @ireneusz 18:56:30
  Nie masy zmieniały rzeczywistość. W ruchu oporu w Polsce podczas II wojny światowej nie uczestniczyły masy.
  Nie o taką Polskę walczyliśmy!
 • "Opis sprawy"
  Andrzej Dziąba – zestawienie spraw karnych sądowych
  Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim i podległe mu sądy rejonowe.

  1. VI K 145/09 Sądu Rejonowego w Radomsku - prokurator Jan Jaros z Prokuratury rejonowej Częstochowa – Północ w Częstochowie złożył na mnie doniesienie, że go znieważyłem podczas rozmowy telefonicznej. Wcześniej Jan Jaros oskarżył mnie o kradzież również mojej własności podobno dużej wartości, w zastępstwie innej prokurator zarządził przymusowe doprowadzenie mnie na przesłuchanie, nie zawiadamiając mnie w sposób właściwy, abym stawił się dobrowolnie, a w sprawie z mojego doniesienia o popełnieniu przestępstw przez licznych funkcjonariuszy publicznych w Częstochowie na moja szkodę, odmówił wszczęcia postępowania. Doniesienie Jana Jarosa zostało przekazane do Prokuratury Rejonowej w Zawierciu i powierzono je prokurator Ewie Kozłowskiej. Od początku prokurator Ewa Kozłowska usiłowała wywrzeć na mnie presję. Odmówiłem składania zeznań. Ograniczyłem się jedynie do podania jej dostępnych numerów telefonów, z których korzystałem. Miałem nadzieję, że brak jakichkolwiek dowodów mojej winy poza zeznaniem prokuratora Jana Jarosa sprawi, że prokurator Ewa Kozłowska nie sporządzi i nie skieruje do sądu aktu oskarżenia. Myliłem się jednak. Zostałem oskarżony z art. 226 kk, który zarówno w chwili zarzucanego mi czynu, a tym bardziej sporządzenia aktu oskarżenia i skierowania do sądu, był określony przez Trybunał Konstytucyjny jako niezgodny z Konstytucją. Sąd Rejonowy w Częstochowie, do którego trafił akt oskarżenia postanowił w sprawie XI K 585/08 zwrócić się do Sądu Najwyższego o przekazanie sprawy Sądowi rejonowemu w Radomsku. Istotnym powodem, na który powołał się ASR Paweł Betlejewski był fakt, że pokrzywdzony Jan Jaros nie przedstawił żadnego innego dowodu poza własnym zeznaniem bez udziału innych osób. ASR Paweł Betlejewski wyraził się co prawda nie wprost, ale w sposób sugestywny, że dostarczony mu akt oskarżenia opiera się na domniemaniach, a właściwie pomówieniach. Wcześniej zostałem przez niego skazany w sprawie III 631/04 tez z art. 226 kk. Sąd Najwyższy w Warszawie przychylił się do wniosku Sądu Rejonowego w Częstochowie i postanowił przekazać sprawę do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Radomsku (sygn. akt IV KO 87/08). W sprawie zapadł najpierw wyrok nakazowy, w który orzeczono grzywnę w wysokości 2.000 zł. Złożyłem sprzeciw od tego wyroku. W postępowaniu zwyczajnym ASR Anna Hanus – Klara odmówiła mi ustanowienia obrońcy z urzędu i możliwości nagrywania przebiegu posiedzenia Złożyłem wniosek o jej wyłączenie uzupełniając go o innych sędziów tego sądu. W trakcie rozpatrywania tego wniosku dopuszczono się prawnych nadużyć, gdyż sędzia podlegający wyłączeniu, rozpatrywał wniosek o wyłączenie. 22 lipca 2009 r. przy okazji posiedzenia w tej sprawie urządzono na mnie polowanie. Z inicjatywy funkcjonariuszy publicznych z Częstochowy, wśród których wymieniam SSO Bogusława Zająca oraz prokuratora Jana Jarosa, zostałem zatrzymany przez Policję w Radomsku jako groźny przestępca. Okoliczności tego zatrzymania opisałem w doniesieniu skierowanym do Prokuratury Rejonowej w Radomsku oraz artykule p.t. „Zorganizowane grupy przestępcze” (1). Podobnych nadużyć dopuścił się Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim rozpatrujący merytoryczne zażalenia na wniosek o wyłączenie sędziów apelacji łódzkiej. W efekcie tych sądowych przepychanek o praworządny przebieg postępowania sądowego wydany został wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Dopiero Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalski rozpatrujący moją apelację dopatrzył się błędu w kwalifikacji prawnej zarzucanego mi czynu. Zmienił kwalifikację z art. 226 na 216 kk . Musiał jednak zapytać prokuratora Janusza Omyłę, czy ten obejmuje ściganiem z urzędu, gdyż art 216 kk podlega pod tryb prywatno-skargowy. Oczywiście ten objął przedstawiony mi zarzut pomimo tego, że nastąpiło przedawnienie karalności i z udziałem SSO Tadeusza Węglarka, Stanisława Tomasika oraz Ireneusza Jelenia doprowadził do skazania mnie na 12 miesięcy pracy społecznie – użytecznej (sygn. akt IV Ka 389/10). Nie uczestniczyłem w postępowaniu apelacyjnym. Wyznaczony przez Sąd Apelacyjny w Łodzi adwokat z urzędu Wojciech Górski do sporządzenia wniosku o wznowienie postępowania na wniosek strony , nie doszukał się takich powodów. Natomiast znalazł podstawę do sporządzenia i złożenia wniosku o wznowienie na wniosek z urzędu i taki wniosek złożył. Jednakże w sprawie II AKo 26/11 Sądu Apelacyjnego w Łodzi SSA Marian Baliński, Izabela Dercz oraz del. SO Jacek Klęk wniosku o wznowienie postępowania na wniosek z urzędu nie uwzględnili, powołując się na art. 102 w związku z art. 101 kk i rzekome wszczęcie przeciwko mnie innego postępowania z art. 226 par. 1 kk, w którym 14 grudnia 2007 r. zapadło postanowienie o przedstawieniu mi zarzutu, doręczone podobno 29 kwietnia 2008 r. W uzasadnieniu nie ma więcej żadnych szczegółów. Jedynym postępowaniem z art. 226 kk, które wtedy się toczyło było to, które mi wytoczono w związku z doniesieniem prokuratora Jana Jarosa (1 Ds 1367/07 Prokuratury Rejonowej w Zawierciu). W postępowaniu Sądu Apelacyjnego w Łodzi mogło dojść do błędu lub manipulacji. Należy to sprawdzić i wyjaśnić. W trakcie postępowania wykonawczego SSR Małgorzata Pijet na wniosek kuratora Jakuba Jarosza zamieniła wyrok 12 miesięcy pracy społecznie – użytecznej na 180 dni aresztu. Na skutek wniesionego zażalenia Sąd Okręgowy w Częstochowie uchylił to postanowienie. Aktualnie toczy się postępowanie o odroczenie wykonania kary ograniczenia wolności z uwagi na mój stan zdrowia. Nieodpowiedzialne zachowanie prokuratora Jan Jarosa oraz dalsze działania funkcjonariuszy publicznych w Zawierciu, Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i Częstochowie są potwierdzeniem zorganizowanego charakteru procederu, który uprawiają funkcjonariusze publiczni za społeczne pieniądze, niszcząc pojedyncze jednostki, rodziny, większe wspólnoty, Państwo Polskie i Naród. Temu wątkowi w moim życiu poświęciłem artykuł p.t. „Zorganizowane grupy przestępcze” (1). 14 września 2014 r. SSR Edyta Góra wydała postanowienie o zamianie kary 12 miesięcy pracy społecznie - użytecznej na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zarówno ja oraz adwokat z urzędu złożyliśmy zażalenia. Posiedzenie Sądu Okręgowego w Częstochowie zostało zaplanowane na 30 grudnia 2014 r. Niestety 29 grudnia 2014 r. zostałem aresztowany przez Policję w Będzinie i osadzony w Zakładzie Karnym w Wojkowicach w związku z wyrokiem Sądu Rejonowego w Zabrzu sygn. akt VII K 1327/04, w którym zostałem skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności za legalne wzięcie od klientki 200 zł zaliczki. Już w zakładzie karnym dowiedziałem się, że SSO Bogusław Zając podtrzymał postanowienie Sądu Rejonowego w Częstochowie o zamianie 12 miesięcy pracy społecznie – użytecznej na 6 miesięcy pozbawienia wolności, nie uwzględniając też wniosku adwokat z urzędu o odroczenie terminu posiedzenia z uwagi na mój pobyt w zakładzie karnym, o czym go powiadomił członek Ruchu Społecznego „ NOWA POLSKA” Kazimierz Józef Styrna, obecny na posiedzeniu 30 grudnia 2014 r. Spodziewałem się, że wyrok w tej sprawie zostanie dołączony do akt wyroku, z którego odbywałem karę pozbawienia wolności. Wystąpiłbym wtedy o możliwość odbywania kary w formie SDE w odniesieniu do obydwu wyroków. Jednakże tych akt nie wysłano do zakładu karnego. Dopiero w kwietniu 2015 r., kiedy odbywałem karę w formie SDE i oczekiwałem na warunkowe przedterminowe zwolnienie z powodu wyjazdu do sanatorium, przysłano mi wezwanie, abym w maju 2015 r. podczas pobytu w sanatorium zgłosił się do Zakładu Karnego w Wojkowicach. To było podłe i perfidne. Podjąłem stanowczą i zdecydowaną walkę z pomocą ludzi dobrej woli w kraju i za granicą, aby uniknąć konieczności stawienia się podczas pobytu w sanatorium do zakładu karnego lub zostać zatrzymanymi doprowadzonym przymusowo. Zdecydowana postawa i nacisk społeczny okazały się skuteczne. Po tygodniu stresu w sanatorium dwa następne tygodnie mogłem spędzić we względnym spokoju. Jeszcze przed wyjazdem do sanatorium złożyłem różne wnioski, aby uniknąć wykonania kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Zorientowałem się również, że Sąd Rejonowy w Częstochowie nie powinien orzekać w przedmiocie wykonania tego wyroku, gdyż na podstawie art. 3 kkw nie był sądem właściwym. Właściwym był Są rejonowy w Radomsku, który mnie skazał lub Sąd Rejonowy w Będzinie, w którego rejonie mieszkałem. Sąd Rejonowy w Częstochowie tego nie zauważył. Ponownie na skutek społecznego nacisku Sąd Rejonowy w Częstochowie na posiedzeniu 11 czerwca 2015 r. uznał się za niewłaściwy i przekazał akta sprawy do Sądu Rejonowego w Będzinie. Mając na uwadze niewłaściwość miejscową Sądu Rejonowego i Okręgowego w Częstochowie wystąpiłem na podstawie art. 24 § 1 kkw o uchylenie postanowienia z 30 grudnia 2014 r. , wydanego przez Sąd Okręgowy w Częstochowie. Sądy niewłaściwe, a więc Rejonowy i Okręgowy w Częstochowie nie uwzględniły mojego wniosku, orzekając de facto we własnej sprawie i po raz kolejny naruszając prawo. 9 lutego 2017 r. SSR w Będzinie Grzegorz Gałczyński wydał nakaz, abym 2 marca 2017 r. stawił się w Zakładzie Karnym w Wojkowicach celem odbycia kary zastępczej 180 dni pozbawienia wolności z prawomocnego wyroku Sądu Rejonowego w Radomsku VI Wydział Karny z 4 lutego 2010 r. Sąd Rejonowy w Będzinie zamierza mnie uwięzić na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego w Częstochowie z 14 września 2014 r., który orzekł karę zastępczą 6 miesięcy pozbawienia wolności jako sąd niewłaściwy miejscowo, a podtrzymał to postanowienie 30 grudnia 2014 r. Sąd Okręgowy w Częstochowy też niewłaściwy miejscowo. Czy Sąd Rejonowy w Będzinie zamierza się dopisać do listy niekompetentnych sądów w Radomsku, Piotrkowie Trybunalskim i Częstochowie, które najpierw mnie w sposób nieumiejętny i nieuczciwy sądziły i skazywały, a potem nie potrafiły w sposób właściwy tego podłego i haniebnego wyroku wykonać? Czy SSR w Będzinie Grzegorz Gałczyński chce się narazić na sytuację co najmniej niekomfortową?
  "Wyrok odbywany w noclegowni"
 • "Odpowiedź na zjadliwe komentarze na portalu mylomza.pl"
  Szanowni Państwo!

  Uprzejmie dziękuję Pani Zastępcy Dyrektora MOPS w Łomży, że w lipcu tego roku, kiedy się do niej zgłosiłem i poprosiłem o pomoc, okazała empatię i bez żadnych problemów przyznała mi niezbędną pomoc. Nie zawsze tak było w innych miejscach w Polsce, gdzie przebywałem (Częstochowa, Będzin, Piotrków Trybunalski). Na Podlasie przyjechałem w marcu 2017 r., chcąc uniknąć kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za "znieważenie" prokuratora w Częstochowie. W okresie od 1996 r. wytoczono mi 18 "procesów karnych", spośród których 15 zakończyło się wyrokami skazującymi. Do 2011 r. przeciętnie co rok byłem skazywany. Zaczęło się od tego, że postawiłem się talmudycznemu systemowi, który niszczy Polaków w ich kraju. Najpierw niszczono mnie zawodowo, potem publicznie, a na końcu prywatnie. To było piekło. Jeśli ktoś uważa, że to powód do mojej hańby, to nie zna realiów III RP lub udaje, że ich nie zna. To powód do hańby państwa, które nie dość, że nie stwarza warunków do rozwoju, to jeszcze niszczy jego obywateli. Ja takiego państwa nie chcę. Założyłem, zarejestrowałem w 2013 r. i organizuję stowarzyszenie zwykłe Ruch Społeczny "NOWA POLSKA", które ma 7 postulatów i 7 zadań w regulaminie. Jednym z nich jest SOLIDARNOŚĆ. W ramach tego postulatu zareagowałem w sprawie noclegowni w Łomży. Jestem jej beneficjentem, odbywając tam również wyrok kary ograniczenia wolności w formie pracy społecznie - użytecznej. dziękuję Panu kierownikowi noclegowni za życzliwe przyjęcie. Wykonałem już na rzecz noclegowni określoną pracę fizyczną, ale nie mogłem być obojętny na obiektywne nieprawidłowości, które mnie również dotknęły. W ramach pracy społecznie - użytecznej zwróciłem uwagę na te nieprawidłowości i mogę wziąć udział w ich usunięciu. Nie jestem wrogiem ani kierownika, ani dyrekcji MOPS. Jestem do ich usług. Dziękuję Pani Wandzie Pieloch za zaangażowanie oraz udział w działaniach na rzecz poprawy sytuacji w noclegowni. Wanda Pieloch jest naszym przedstawicielem w powiecie łomżyńskim. Razem zamierzamy spotkać się z Prezydentem Łomży Panem Mariuszem Chrzanowskim. Dziękuję portalowi mylomza.pl za błyskawiczną reakcję oraz obiektywny przekaz. Proszę tylko o poprawienie mojego nazwiska w materiale filmowy z Ziąba na Dziąba.


  Z poważaniem. Andrzej Dziąba.
  "Wyrok odbywany w noclegowni"
 • @Vinto 21:06:29
  Reportaż dotyczył funkcjonowania noclegowni, w której przebywam od lipca 2017 r. Zainteresowanie lokalnego portalu społecznościowego było błyskawiczne, ale po ukazaniu się materiału filmowego nie mogłem skomentować zjadliwych komentarzy. Najwidoczniej ktoś "nacisnął na guzik"? Pisze Pan co dalej? Wyrok, który tutaj odbywam to 12 miesięcy pracy społecznie - użytecznej po 30 godz. miesięcznie. To strona formalna. W grudniu po odbyciu polowy kary mogę się ubiegać o warunkowe umorzenie pozostałej części. W odrębnym komentarzu zamieszczę odpowiedź, jakiej udzieliłem podstawionym komentatorom na portalu mylomza.pl
  "Wyrok odbywany w noclegowni"
 • "Czytelny link"
  http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/15889-noclegownia.html
  "Wyrok odbywany w noclegowni"
 • Potrzeby jest nacisk społeczny w celu uwolnienia Mateusza Piskorskiego
  Na początku tego roku złożyliśmy doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez funkcjonariuszy ABW i prokuratury w związku z bezprawnym uwięzieniem Mateusz Piskorskiego. Sprawę przekazano do prokuratury w Poznaniu i nic nie zrobiono. Protestowaliśmy tez w inny sposób, ale na razie bez skutku. Inicjatywę Pana posła Janusza Sanockiego uważam za potrzebną z powodów humanitarnych i społecznych. Trzeba ją poprzeć i wzmocnić.
  Nie o taką Polskę walczyliśmy!

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY