Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
113 postów 1099 komentarzy

"Nowa Polska"

Analityk - System III RP usiłował mnie zniszczyć zawodowo, publicznie, a na końcu prywatnie. Oparty na kłamstwie, nienawiści oraz promujący zło, wymaga gruntownej przebudowy. Jak tego dokonać?

"Złodziejski proceder komorniczy trwa nadal"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niedawne ekscesy komornicze, które dotknęły rolników, przypomniały mi wydarzenia sprzed prawie 20 lat, kiedy zajęto i sprzedano samochód użytkowany przeze mnie w leasingu. Były to początki niszczenia mnie, co trwa do dzisiaj.

 Prezydent RP Bronisław Komorowski

Marszałkowie Sejmu i Senatu
Prezes Rady Ministrów
Minister Sprawiedliwości 
Rzecznik Praw Obywatelskich
Prezes Sądu Najwyższego
Prokurator Generalny
Prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach,
Łodzi, Warszawie
Prezes Sądu Okręgowego w Częstochowie, 
Katowicach, Gliwicach, Piotrkowie Trybunalskim,
Warszawie
Prezes Sądu Rejonowego w Częstochowie, Zabrzu, Radomsku
Obywatele RP 
Media


12 czerwca 1995 r. komornik Sądu Rejonowego w Częstochowie Jerzy Zając zajął mi samochód ciężarowy Mercedes 814 D, będący przedmiotem leasingu w firmie Sobiesław Zasada Ltd. Wpłaciłem już wtedy na rzecz umowy leasingowej 117 000 DM. Komornik Jerzy Zając bez dokumentów i kluczyków sprzedał ten samochód, nie będący moją własnością, a więc bezprawnie firmie "Wtórpol" ze Skarżyska Kamiennej po zaniżonej cenie (ok. 70 000 zł). Firma "Wtórpol" była w przeszłości znana z różnych oszustw. Komornik Jerzy Zając był całkowicie bezkarny. Ochronił go Sąd Rejonowy i Wojewódzki w Częstochowie  w postępowaniach karnych na wniosek firmy Sobiesław Zasada Ltd. oraz Sąd Najwyższy, który nie rozpatrzył kasacji w ciągu trzech lat, przez co sprawa uległa przedawnieniu. Postępowanie cywilne z powództwa w/w firmy przeciwko Skarbowi Państwa utknęło w Częstochowie, a mój pozew przeciwko firmie Sobiesław Zasada Ltd., która nie zadbała o mój interes jako leasingobiorcy, został oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie.    

Komornik Jerzy Zając to syn SSO w Częstochowie i rzecznika prasowego Bogusława Zająca, brat SSO w Częstochowie Beaty Jarosz oraz szwagier kuratora sądowego w Częstochowie Jakuba Jarosza. SSO Bogusław Zając wielokrotnie działał na moją niekorzyść, nie wiedząc np., że art. 226 kk został określony przez Trybunał Konstytucyjny jako niezgodny z konstytucją, przez co zostałem niesłusznie skazany, działając nieformalnie wspólnie z prokuratorem Janem Jarosem z Częstochowy w sprawie VI K 145/09 Sądu Rejonowego w Radomsku, a 30 grudnia 2014 r. podczas mojej uzasadnionej nieobecności (przebywałem od 29 grudnia 2014 r. do 19 lutego 2015 r. w Zakładzie Karnym w Wojkowicach za legalne wzięcie od klientki 200 zł w związku z wyrokiem Sądu Rejonowego w Zabrzu sygn. akt VII K 1327/04) i pomimo wniosku adwokat z urzędu o odroczenie terminu posiedzenia, podtrzymał postanowienie Sądu Rejonowego w Częstochowie w sprawie VI K 145/09/Radomsko zarządzające zastępczą karę 6 miesięcy pozbawienia wolności w zamian za karę 12 miesięcy ograniczenia wolności. Obydwa Sądy (Rejonowy i Okręgowy w Częstochowie) procedowały w tej sprawie pomimo braku uprawnień, naruszając art. 2 i 3 par. 1 kkw. Wnioskodawca zamiany był jego zięć kurator Jakub Jarosz, a wnioskodawcą doniesienia prokurator Jan Jaros. Postępowanie wykonawcze w sprawie VI K 145/09/Radomsko powinno zostać wznowione na wniosek z urzędu. Wcześniej zostałem skazany przez Sąd Rejonowy w Radomsku z art. 226 kk pomimo niekonstytucyjności tego artykułu, a po korekcie przez Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim z art. 216 kk pomimo przedawnienia karalności. Sprawa powinna zostać wznowiona na wniosek z urzędu, ale Sąd Apelacyjny w Łodzi posługując się kłamstwem wniosek o wznowienie kilka lat temu oddalił. Niech teraz naprawi ten błąd w postępowaniu II AKo 27/15.                


Klan Zająców i Jaroszów w Częstochowie to nie jedyna grupa nieformalna działająca na szkodę porządnych obywateli. Polskie są tylko nazwiska. Ruch Społeczny "NOWA POLSKA" dysponuje bogatymi doświadczeniami i materiałami dotyczącymi łamania prawa w Polsce. Proszę przekazać tę wiadomość do Sądu Rejonowego/Okręgowego w Częstochowie, Sądu Rejonowego w  Zabrzu, Sądu Okręgowego w Gliwicach, Sądu Okręgowego/Apelacyjnego w Katowicach, Sądu Rejonowego w Radomsku, Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim, Sądu Apelacyjnego w Łodzi, Sądu Okręgowego/Apelacyjnego/Najwyższego w Warszawie celem nadania urzędowego biegu moim skargom, skoordynowania działań i załatwienia zgodnie z prawem oraz zasadami współżycia społecznego. Za błędy prokuratorów, sędziów, urzędników państwowych nie zamierzam już więcej płacić. Zapłaciłem bardzo wysoką cenę za zniszczenie mojego warsztatu pracy, pozycji społecznej oraz rodziny. 7 grudnia 2013 w warunkach wskazujących na zorganizowany charakter działań przeciwko mnie przedstawicieli instytucji publicznych, a wśród nich oficjalnej i nieoficjalnej agentury straciłem mieszkanie w Częstochowie. Od tamtego momentu nie mam, gdzie mieszkać, nie mam warunków do żadnej pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie odmówił mi przyznania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej pomimo spełnienia warunków formalnych i merytorycznych. Kto się tym faktycznie zainteresuje, zajmie i konkretnie coś zrobi? 

W okresie od 1996 do 2011 r. wytoczono mi 18 procesów karnych, z których 15 zakończyło się wyrokami skazującymi. Były oparte o wyssane z palca oskarżenia, fałszowanie dowodów, nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań, postępowania sądowe z naruszeniem prawa oraz zasad współżycia społecznego, nie respektowanie zasady domniemania niewinności i pomimo wszczęcia powinny na podstawie art. 17 kpk wraz z odpowiednimi paragrafami zostać umorzone z powodu nie popełnienia przestępstw, a nawet gdyby do nich doszło, ich społeczna szkodliwość byłaby znikoma. Ale tak by postąpiono w praworządnym kraju, którym Polska nie jest. Egzekwowanie tych wyroków jest naruszeniem prawa zapisanego w kodeksach, konstytucji oraz Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.  

Oczekuję od adresatów mojego apelu, aby wykazali się elementarnym poziomem uczciwości, rzetelności oraz odpowiedzialności za siebie oraz reprezentowanych instytucji, a w przypadku urzędującego jeszcze prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Narodu i Państwa.  

Z poważaniem. 

Ruch Społeczny "NOWA POLSKA"

PREZES

mgr inż Andrzej Dziąba 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY